Home
news
whitehall-colmcille
view all
Nov 20, 2023
Closed Bar During WCC AGM 2023
Nov 01, 2023
See More Fionnbhrú Events
fixtures & Results
whitehall-colmcille MENS
results
Sunday 10th March | ||||
---|---|---|---|---|
Go Ahead Adult Hurling League Division Two | ||||
Whitehall Colmcille 2-16 |
VS | Scoil Ui Chonaill 1-10 |
Collins Avenue | |
Go Ahead Adult Hurling League Division Five | ||||
Whitehall Colmcille 2-10 |
VS | Civil Service Hurling 1-15 |
Collins Avenue | |
Go Ahead Adult Hurling League Division Eight | ||||
Setanta 1-10 |
VS | Whitehall Colmcille 2-6 |
Club Teach Setanta | |
Minor Football League Division Two | ||||
Cuala 4-18 |
VS | Whitehall Colmcille 2-6 |
Shanganagh Park | |
Sunday 3rd March | ||||
Go Ahead Adult Football League Division Five | ||||
Whitehall Colmcille 1-8 |
VS | Garristown 2-14 |
Cloghran | |
Sunday 25th February | ||||
Go Ahead Adult Hurling League Division Two | ||||
Fingallians 3-16 |
VS | Whitehall Colmcille 4-17 |
Lawless Park | |
Go Ahead Adult Hurling League Division Five | ||||
Na Gaeil Oga 1-16 |
VS | Whitehall Colmcille 3-15 |
St Catherines Park | |
Go Ahead Adult Hurling League Division Eight | ||||
Whitehall Colmcille 1-5 |
VS | Crumlin 0-10 |
Cloghran | |
Minor Football League Division Two | ||||
Whitehall Colmcille 0-4 |
VS | Raheny 2-11 |
St Aidan's CBS | |
Sunday 18th February | ||||
Go Ahead Adult Football League Division One | ||||
Ballinteer St Johns 2-10 |
VS | Whitehall Colmcille 0-7 |
Marley Park | |
Go Ahead Adult Football League Division Five | ||||
St Vincents 4-15 |
VS | Whitehall Colmcille 1-12 |
Pairc Na Uinsionn | |
Go Ahead Adult Football League Division Nine | ||||
St Finians (S) 0-12 |
VS | Whitehall Colmcille 7-14 |
River Valley | |
Go Ahead Adult Football League Division Ten North | ||||
Whitehall Colmcille 1-9 |
VS | Castleknock 2-14 |
Cloghran | |
Go Ahead Adult Football League Division Eleven North | ||||
Scoil Ui Chonaill 1-10 |
VS | Whitehall Colmcille 1-9 |
Clontarf Road | |
Minor Hurling League Division Three | ||||
Ros Lusca 2-13 |
VS | Whitehall Colmcille 2-17 |
Rush |
LADIES
results
Monday 11th March | ||||
---|---|---|---|---|
Under 18 League Division 12 | ||||
Fingallians C 1-2 |
VS | Whitehall Colmcille B 3-7 |
Collins Avenue | |
Sunday 10th March | ||||
Under 14 League Division 7 | ||||
Cuala B 2-4 |
VS | Whitehall Colmcille 1-2 |
Meadowvale | |
Under 14 League Division 12 | ||||
St Judes C 2-5 |
VS | Whitehall Colmcille B 1-7 |
Tymon North | |
Under 16 League Division 3 | ||||
Raheny A 2-2 |
VS | Whitehall Colmcille 0-7 |
St Annes No 12 | |
Under 13 League Division 1 | ||||
St Sylvesters 1-7 |
VS | Whitehall Colmcille 5-7 |
Broomfield | |
Under 13 League Division 8 | ||||
Whitehall Colmcille B 9-11 |
VS | St Judes B 2-2 |
Ellenfield | |
Saturday 9th March | ||||
Under 15 League Division 11 | ||||
Whitehall Colmcille B 5-3 |
VS | St Brigids C 3-2 |
Ellenfield | |
Under 18 League Division 5 | ||||
Whitehall Colmcille 5-14 |
VS | O Tooles 3-6 |
St Aidans CBS Collins Ave | |
Sunday 25th February | ||||
Under 14 League Division 7 | ||||
Stars of Erin 2-3 |
VS | Whitehall Colmcille 2-6 |
Glencullen | |
Under 16 League Division 3 | ||||
Garda/Westmanstown Gaels 2-4 |
VS | Whitehall Colmcille 3-16 |
Jerome Twomey Park | |
Under 13 League Division 1 | ||||
Whitehall Colmcille 1-14 |
VS | Ballinteer St Johns A 1-5 |
Ellenfield | |
Under 13 League Division 8 | ||||
Raheny B 2-7 |
VS | Whitehall Colmcille B 2-8 |
St Annes No 12A | |
Saturday 24th February | ||||
Under 15 League Division 5 | ||||
Whitehall Colmcille 3-5 |
VS | O Tooles 4-9 |
St Aidans CBS Collins Ave | |
Under 15 League Division 11 | ||||
Erins Isle B - |
VS | Whitehall Colmcille B - |
Finglas |
CCC1
results
Saturday 9th March | ||||
---|---|---|---|---|
U12 Football C Grading League Gp.5 | ||||
Whitehall Colmcille 1 0-6 |
VS | Lucan Sarsfields 2 3-3 |
Ellenfield | |
Saturday 2nd March | ||||
U12 Hurling D Grading League Gp.3 | ||||
Whitehall Colmcille 1 7-6 |
VS | Lucan Sarsfields 3 1-1 |
Ellenfield | |
U12 Hurling F Grading League Gp.3 | ||||
Lucan Sarsfields 4 0-0 |
VS | Whitehall Colmcille 2 4-0 |
St Catherines Park | |
Saturday 24th February | ||||
U12 Football C Grading League Gp.5 | ||||
Whitehall Colmcille 1 3-14 |
VS | Fingallians 2 3-4 |
Ellenfield | |
U12 Football E Grading League Gp.2 | ||||
St James Gaels/An Caislean 1-0 |
VS | Whitehall Colmcille 2 9-9 |
Walkinstown Avenue | |
U12 Football F Grading League Gp.4 | ||||
Whitehall Colmcille 3 5-4 |
VS | St Brigids 4 0-6 |
Ellenfield | |
Saturday 17th February | ||||
U12 Hurling F Grading League Gp.3 | ||||
Whitehall Colmcille 2 6-1 |
VS | Na Fianna 3 3-4 |
Ellenfield |
CCC2
results
Friday 15th March | ||||
---|---|---|---|---|
U14 Football A Phase One Gp.A | ||||
Whitehall Colmcille A 9-11 |
VS | St Sylvesters A 3-6 |
Alfie Byrne Rd ( DCC) | |
Sunday 10th March | ||||
U15 Hurling Feile Div.3 Gp.A | ||||
Whitehall Colmcille 4-11 |
VS | Crumlin 4-9 |
Ellenfield Park | |
Saturday 9th March | ||||
U13 Hurling Grading League Div.5 | ||||
Ballyboden St Endas B 2-2 |
VS | Whitehall Colmcille A 3-3 |
Cherryfield | |
U13 Hurling Grading League Div.13 | ||||
Whitehall Colmcille B - |
VS | St Sylvesters C - |
Ellenfield Park | |
U14 Hurling A Phase One Gp.A | ||||
Whitehall Colmcille A 2-8 |
VS | St Vincents A 1-9 |
Ellenfield Park | |
U14 Hurling F Phase One Gp.A | ||||
Whitehall Colmcille B - |
VS | Ballyboden St Endas C - |
Ellenfield Park | |
U16 Hurling League Div.4 | ||||
St Finians (S) 2-6 |
VS | Whitehall Colmcille 1-11 |
Rivervalley | |
Sunday 3rd March | ||||
U15 Football Feile Div.4 Gp.B | ||||
Ballymun Kickhams 2-14 |
VS | Whitehall Colmcille 2-5 |
Popintree Park | |
Saturday 2nd March | ||||
U14 Football A Phase One Gp.A | ||||
Ballinteer St Johns A 2-6 |
VS | Whitehall Colmcille A 5-9 |
Marlay Pk | |
Sunday 25th February | ||||
U15 Hurling Feile Div.3 Gp.A | ||||
Erins Isle 3-6 |
VS | Whitehall Colmcille 3-15 |
Beneavin | |
Saturday 24th February | ||||
U13 Hurling Grading League Div.5 | ||||
Whitehall Colmcille A 0-1 |
VS | Kilmacud Crokes B 9-7 |
Ellenfield Park | |
U14 Hurling A Phase One Gp.A | ||||
Faughs A 1-3 |
VS | Whitehall Colmcille A 3-13 |
Terenure College | |
U14 Hurling F Phase One Gp.A | ||||
Na Fianna C 3-0 |
VS | Whitehall Colmcille B 5-2 |
Johnstown Park | |
U16 Hurling League Div.4 | ||||
Whitehall Colmcille 5-8 |
VS | Lucan Sarsfields B 1-5 |
St Aidans School | |
Saturday 17th February | ||||
U14 Football A Phase One Gp.A | ||||
Kilmacud Crokes A 3-9 |
VS | Whitehall Colmcille A 4-9 |
Marlay Park ( College Rd) | |
U16 Football League Div.10 | ||||
Whitehall Colmcille B 10-16 |
VS | Ballyboden St Endas C 1-2 |
St Aidans School |
CAMOGIE
results
Saturday 16th March | ||||
---|---|---|---|---|
U15 Div 4 League | ||||
St Peregrines A 3-7 |
VS | Whitehall Colmcille A 4-6 |
Naomh Peregrine | |
U13 Group 2 League | ||||
Naomh Brid A 2-5 |
VS | Whitehall Colmcille A 0-0 |
Naomh Brid | |
Sunday 10th March | ||||
Leinster League Div 2 | ||||
Lough Lene Gaels (Westmeath) 0-7 |
VS | Whitehall Colmcille 2-8 |
Loughlene Gaels | |
U18 Div 4 League | ||||
Whitehall Colmcille A 3-6 |
VS | Westmanstown A 0-6 |
Whitehall Colmcille | |
Sunday 3rd March | ||||
Leinster League Div 2 | ||||
Mullinavat (Kilkenny) 3-5 |
VS | Whitehall Colmcille 2-10 |
Mullinavat | |
Sunday 25th February | ||||
U18 Div 4 League | ||||
Ballinteer St Johns B 0-0 |
VS | Whitehall Colmcille A 13-19 |
Ballinteer St Johns | |
Sunday 18th February | ||||
Leinster League Div 2 | ||||
Whitehall Colmcille 5-15 |
VS | Ballyboden St Endas 3-3 |
Whitehall Colmcille |
MENS
fixtures
Sunday 24th March | ||||
---|---|---|---|---|
Go Ahead Adult Football League Division One | ||||
St Sylvesters |
10:15 | Whitehall Colmcille |
Broomfield | |
Go Ahead Adult Football League Division Five | ||||
Crumlin |
12:15 | Whitehall Colmcille |
Pearse Park | |
Go Ahead Adult Football League Division Nine | ||||
Clann Mhuire |
15:00 | Whitehall Colmcille |
Naul | |
Go Ahead Adult Football League Division Ten North | ||||
Whitehall Colmcille |
15:00 | Na Fianna |
Belcamp Park | |
Go Ahead Adult Football League Division Eleven North | ||||
St Oliver Plunketts ER |
15:00 | Whitehall Colmcille |
Martin Savage Park | |
Minor Hurling League Division Three | ||||
Ballyboden St Endas |
11:00 | Whitehall Colmcille |
Ballycullen | |
Saturday 6th April | ||||
Go Ahead Adult Hurling League Division Two | ||||
Whitehall Colmcille |
18:00 | Naomh Barrog |
Collins Avenue | |
Sunday 7th April | ||||
Go Ahead Adult Hurling League Division Five | ||||
St Patricks Wicklow |
11:00 | Whitehall Colmcille |
Cloghan | |
Go Ahead Adult Hurling League Division Eight | ||||
Whitehall Colmcille |
11:00 | St Peregrines |
Belcamp Park | |
Minor Football League Division Two | ||||
Whitehall Colmcille |
11:00 | St Vincents |
St Aidan's CBS | |
Saturday 13th April | ||||
Go Ahead Adult Football League Division One | ||||
Whitehall Colmcille |
18:15 | Ballyboden St Endas |
Collins Avenue | |
Sunday 14th April | ||||
Go Ahead Adult Football League Division Five | ||||
Whitehall Colmcille |
11:00 | Ballyboden St Endas |
Cloghran | |
Minor Hurling League Division Three | ||||
Whitehall Colmcille |
11:00 | Fingallians |
St Aidan's CBS | |
Monday 15th April | ||||
Go Ahead Adult Football League Division Nine | ||||
Whitehall Colmcille |
19:00 | O Tooles |
Collins Avenue | |
Go Ahead Adult Football League Division Ten North | ||||
O Dwyers |
19:00 | Whitehall Colmcille |
Bremore Park | |
Go Ahead Adult Football League Division Eleven North | ||||
Whitehall Colmcille |
19:00 | St Maurs |
Belcamp Park | |
Saturday 20th April | ||||
Go Ahead Adult Hurling League Division Two | ||||
Ballinteer St Johns |
18:15 | Whitehall Colmcille |
Marley Park | |
Sunday 21st April | ||||
Go Ahead Adult Hurling League Division Five | ||||
Whitehall Colmcille |
11:00 | St Brigids |
Collins Avenue | |
Go Ahead Adult Hurling League Division Eight | ||||
St Vincents |
11:00 | Whitehall Colmcille |
Pairc Na Uinsionn | |
Minor Football League Division Two | ||||
Naomh Mearnog |
11:00 | Whitehall Colmcille |
Portmarnock | |
Tuesday 23rd April | ||||
Go Ahead Adult Football League Division Five | ||||
Naomh Olaf |
19:00 | Whitehall Colmcille |
Pairc Ui Bhriain | |
Wednesday 24th April | ||||
Go Ahead Adult Football League Division One | ||||
Thomas Davis |
19:00 | Whitehall Colmcille |
Kiltipper Road | |
Thursday 25th April | ||||
Go Ahead Adult Football League Division Nine | ||||
St Judes |
19:15 | Whitehall Colmcille |
Tymon Park | |
Go Ahead Adult Football League Division Ten North | ||||
Whitehall Colmcille |
19:15 | St Colmcilles |
Cloghran | |
Saturday 27th April | ||||
Go Ahead Adult Football League Division One | ||||
Whitehall Colmcille |
18:15 | Castleknock |
Collins Avenue | |
Sunday 28th April | ||||
Go Ahead Adult Football League Division Five | ||||
Whitehall Colmcille |
11:00 | Man O War |
Cloghran | |
Go Ahead Adult Football League Division Nine | ||||
Whitehall Colmcille |
15:00 | Trinity Gaels |
Collins Avenue | |
Go Ahead Adult Football League Division Ten North | ||||
Naomh Mearnog |
15:00 | Whitehall Colmcille |
Portmarnock | |
Go Ahead Adult Football League Division Eleven North | ||||
Fingallians |
15:00 | Whitehall Colmcille |
Lawless Park | |
Minor Hurling League Division Three | ||||
Thomas Davis |
11:00 | Whitehall Colmcille |
Kiltipper Road | |
Tuesday 30th April | ||||
Go Ahead Adult Hurling League Division Five | ||||
Éire Óg Greystones |
19:15 | Whitehall Colmcille |
Cloghan | |
Go Ahead Adult Hurling League Division Eight | ||||
Whitehall Colmcille |
19:15 | Round Towers (C) |
Belcamp Park | |
Wednesday 1st May | ||||
Go Ahead Adult Hurling League Division Two | ||||
Whitehall Colmcille |
19:15 | St Judes |
Collins Avenue | |
Saturday 4th May 2024 | ||||
St Sylvesters |
18:15 | Whitehall Colmcille |
Broomfield | |
Sunday 5th May | ||||
Go Ahead Adult Hurling League Division Five | ||||
Whitehall Colmcille |
11:00 | St Judes |
Collins Avenue | |
Go Ahead Adult Hurling League Division Eight | ||||
Kilmacud Crokes |
11:00 | Whitehall Colmcille |
Silver Park | |
Minor Football League Division Two | ||||
Fingallians |
11:00 | Whitehall Colmcille |
Lawless Park | |
Tuesday 7th May | ||||
Go Ahead Adult Football League Division Five | ||||
Fingallians |
19:15 | Whitehall Colmcille |
Lawless Park | |
Wednesday 8th May | ||||
Go Ahead Adult Football League Division One | ||||
St Judes |
19:15 | Whitehall Colmcille |
Tymon Park | |
Thursday 9th May | ||||
Go Ahead Adult Football League Division Nine | ||||
Lucan Sarsfields |
19:15 | Whitehall Colmcille |
Arthur Griffith Park | |
Go Ahead Adult Football League Division Ten North | ||||
Whitehall Colmcille |
19:15 | Naomh Barrog |
Cloghran | |
Go Ahead Adult Football League Division Eleven North | ||||
Whitehall Colmcille |
19:15 | Na Gaeil Aeracha |
Belcamp Park | |
Saturday 11th May | ||||
Go Ahead Adult Football League Division One | ||||
Whitehall Colmcille |
18:30 | Clontarf |
Collins Avenue | |
Sunday 12th May | ||||
Go Ahead Adult Football League Division Five | ||||
Whitehall Colmcille |
11:00 | Round Towers (C) |
Cloghran | |
Minor Hurling League Division Three | ||||
Kevins |
11:00 | Whitehall Colmcille |
Dolphin Park | |
Monday 13th May | ||||
Go Ahead Adult Football League Division Nine | ||||
Whitehall Colmcille |
19:15 | Na Fianna |
Collins Avenue | |
Go Ahead Adult Football League Division Ten North | ||||
Garda Westmanstown Gaels |
19:15 | Whitehall Colmcille |
Westmanstown | |
Go Ahead Adult Football League Division Eleven North | ||||
Ballymun Kickhams |
19:15 | Whitehall Colmcille |
Pairc Ciceam | |
Tuesday 14th May | ||||
Go Ahead Adult Hurling League Division Five | ||||
St Patricks (P) |
19:15 | Whitehall Colmcille |
Glenauline Park | |
Saturday 18th May | ||||
Go Ahead Adult Hurling League Division Two | ||||
Whitehall Colmcille |
18:30 | Thomas Davis |
Collins Avenue | |
Sunday 19th May | ||||
Go Ahead Adult Hurling League Division Five | ||||
Whitehall Colmcille |
11:00 | Craobh Chiarain |
Collins Avenue | |
Go Ahead Adult Hurling League Division Eight | ||||
Whitehall Colmcille |
11:00 | St Maurs |
Belcamp Park | |
Minor Football League Division Two | ||||
Whitehall Colmcille |
11:00 | Beann Eadair |
St Aidan's CBS |
LADIES
fixtures
Wednesday 20th March | ||||
---|---|---|---|---|
Under 18 League Division 5 | ||||
St Finians Swords |
19:45 | Whitehall Colmcille |
Collins Avenue | |
Saturday 23rd March | ||||
Under 15 League Division 5 | ||||
Whitehall Colmcille |
13:30 | St Marys Saggart |
Ellenfield | |
Under 15 League Division 11 | ||||
Na Fianna C |
13:30 | Whitehall Colmcille B |
Collinstown Lane | |
Under 18 League Division 5 | ||||
Ranelagh Gaels |
15:00 | Whitehall Colmcille |
Cathal Brugha Barracks GAA | |
Under 18 League Division 12 | ||||
Whitehall Colmcille B |
15:00 | Ballinteer St Johns D |
St Aidans CBS Collins Ave | |
Under 12 Group 3 | ||||
Whitehall Colmcille |
13:00 | St Finians Newcastle |
Ellenfield | |
Under 12 Group 7 | ||||
Naomh Barrog B |
13:00 | Whitehall Colmcille B |
Pairc Barrog | |
Under 11 3 Team Group Y | ||||
St Maurs |
13:00 | Whitehall Colmcille |
Rush | |
Under 10 2 Team Group Y | ||||
Whitehall Colmcille |
12:00 | Ballymun Kickhams |
Ellenfield | |
Sunday 24th March | ||||
Under 14 League Division 7 | ||||
Whitehall Colmcille |
13:00 | St Kevins/Killians |
Ellenfield | |
Under 14 League Division 12 | ||||
Whitehall Colmcille B |
13:00 | St Sylvesters C |
Ellenfield | |
Under 16 League Division 3 | ||||
Whitehall Colmcille |
16:30 | St Vincents |
Ellenfield | |
Under 13 League Division 1 | ||||
Whitehall Colmcille |
14:30 | Kilmacud Crokes A |
Ellenfield | |
Under 13 League Division 8 | ||||
St Patricks Palmerstown |
14:30 | Whitehall Colmcille B |
Glenauline Park | |
Under 8 3 Team Group Y | ||||
Naomh Barrog |
10:00 | Whitehall Colmcille |
Pairc Barrog | |
Under 8 3 Team Group Z | ||||
Whitehall Colmcille |
10:00 | St Patricks Donabate |
Ellenfield | |
Under 9 4 Team Group Y | ||||
Whitehall Colmcille |
10:00 | Trinity Gaels |
Ellenfield | |
Wednesday 3rd April | ||||
Go-Ahead Adult Cup Division 6 | ||||
Ballymun Kickhams |
18:30 | Whitehall Colmcille |
Pairc Ciceam | |
Go-Ahead Adult Cup Division 9 | ||||
Whitehall Colmcille B |
18:30 | St Monicas |
St Aidans CBS Collins Ave | |
Saturday 6th April | ||||
Under 15 League Division 5 | ||||
Clontarf B |
13:30 | Whitehall Colmcille |
St Annes No 34 | |
Under 15 League Division 11 | ||||
Whitehall Colmcille B |
13:30 | Ballinteer St Johns C |
Ellenfield | |
Under 12 Group 3 | ||||
St Patricks Donabate |
13:00 | Whitehall Colmcille |
Donabate | |
Under 12 Group 7 | ||||
Whitehall Colmcille B |
13:00 | Erins Isle B |
Ellenfield | |
Under 11 3 Team Group Y | ||||
Whitehall Colmcille |
13:00 | St Vincents |
Ellenfield | |
Under 10 2 Team Group Y | ||||
Whitehall Colmcille |
12:00 | O Dwyers |
Ellenfield | |
Sunday 7th April | ||||
Under 14 League Division 7 | ||||
Ballyboden St Endas B |
13:00 | Whitehall Colmcille |
Cherryfield | |
Under 14 League Division 12 | ||||
Castleknock C |
13:00 | Whitehall Colmcille B |
Somerton | |
Under 16 League Division 3 | ||||
St Peters |
16:30 | Whitehall Colmcille |
The Naul | |
Under 13 League Division 1 | ||||
Castleknock A |
14:30 | Whitehall Colmcille |
Somerton | |
Under 13 League Division 8 | ||||
Whitehall Colmcille B |
14:30 | St Margarets |
Ellenfield | |
Under 8 3 Team Group Y | ||||
Whitehall Colmcille |
10:00 | Erins Isle |
Ellenfield | |
Under 8 3 Team Group Z | ||||
St Maurs |
10:00 | Whitehall Colmcille |
Rush | |
Under 9 4 Team Group Y | ||||
Erins Isle |
10:00 | Whitehall Colmcille |
Finglas | |
Monday 8th April | ||||
Under 18 League Division 5 | ||||
Whitehall Colmcille |
18:45 | Fingal Ravens |
Collins Avenue | |
Under 18 League Division 12 | ||||
Whitehall Colmcille B |
18:45 | Na Fianna D |
St Aidans CBS Collins Ave | |
Wednesday 10th April | ||||
Go-Ahead Adult Cup Division 6 | ||||
Whitehall Colmcille |
18:45 | Round Towers Clondalkin |
Collins Avenue | |
Go-Ahead Adult Cup Division 9 | ||||
St Judes B |
18:45 | Whitehall Colmcille B |
Tymon North | |
Monday 15th April | ||||
Under 18 League Division 5 | ||||
Round Towers Lusk |
19:00 | Whitehall Colmcille |
Lusk | |
Wednesday 17th April | ||||
Go-Ahead Adult League Division 6 | ||||
Whitehall Colmcille |
19:00 | Ballymun Kickhams |
Collins Avenue | |
Go-Ahead Adult League Division 9 | ||||
St Monicas |
19:00 | Whitehall Colmcille B |
Edenmore | |
Saturday 20th April | ||||
Under 12 Group 3 | ||||
Whitehall Colmcille |
13:00 | Skerries Harps |
Ellenfield | |
Under 12 Group 7 | ||||
Raheny B |
13:00 | Whitehall Colmcille B |
St Annes No 10 | |
Under 11 3 Team Group Y | ||||
O Tooles |
13:00 | Whitehall Colmcille |
Pairc ui Thuathaill | |
Under 10 2 Team Group Y | ||||
Erins Isle |
12:00 | Whitehall Colmcille |
Finglas | |
Sunday 21st April | ||||
Under 14 League Division 7 | ||||
Whitehall Colmcille |
13:00 | Ballinteer St Johns B |
Ellenfield | |
Under 14 League Division 12 | ||||
Whitehall Colmcille B |
13:00 | Na Fianna C |
Ellenfield | |
Under 16 League Division 3 | ||||
Whitehall Colmcille |
16:30 | Beann Eadair |
Ellenfield | |
Under 13 League Division 1 | ||||
Whitehall Colmcille |
14:30 | Ballyboden St Endas A |
Ellenfield | |
Under 13 League Division 8 | ||||
St Patricks Donabate B |
14:30 | Whitehall Colmcille B |
Donabate | |
Under 8 3 Team Group Z | ||||
Whitehall Colmcille |
10:00 | Naomh Mearnog |
Ellenfield | |
Under 9 4 Team Group Y | ||||
Whitehall Colmcille |
10:00 | St Sylvesters |
Ellenfield | |
Monday 22nd April | ||||
Go-Ahead Adult League Division 9 | ||||
Whitehall Colmcille B |
19:15 | St Judes B |
St Aidans CBS Collins Ave | |
Wednesday 24th April | ||||
Go-Ahead Adult League Division 6 | ||||
Round Towers Clondalkin |
19:15 | Whitehall Colmcille |
Clondalkin | |
Wednesday 1st May 2024 | ||||
Whitehall Colmcille |
19:30 | Ballinteer St Johns B |
Collins Avenue | |
Go-Ahead Adult League Division 9 | ||||
Whitehall Colmcille B |
19:30 | Shankill |
St Aidans CBS Collins Ave | |
Saturday 4th May | ||||
Under 15 League Division 5 | ||||
Naomh Barrog |
13:30 | Whitehall Colmcille |
Pairc Barrog | |
Under 15 League Division 11 | ||||
Whitehall Colmcille B |
13:30 | St Vincents B |
Ellenfield | |
Under 12 Group 3 | ||||
Templeogue Synge Street |
13:00 | Whitehall Colmcille |
Bushy Park | |
Under 12 Group 7 | ||||
Whitehall Colmcille B |
13:00 | Na Fianna B |
Ellenfield | |
Under 11 3 Team Group Y | ||||
Whitehall Colmcille |
13:00 | St Finians Swords |
Ellenfield | |
Under 10 2 Team Group Y | ||||
Whitehall Colmcille |
12:00 | Trinity Gaels |
Ellenfield | |
Sunday 5th May | ||||
Under 14 League Division 7 | ||||
Naomh Olaf B |
13:00 | Whitehall Colmcille |
Pairc Ui Bhrian | |
Under 14 League Division 12 | ||||
St Monicas |
13:00 | Whitehall Colmcille B |
Edenmore | |
Under 16 League Division 3 | ||||
Round Towers Clondalkin |
16:30 | Whitehall Colmcille |
Clondalkin | |
Under 13 League Division 1 | ||||
Clontarf A |
14:30 | Whitehall Colmcille |
St Annes No 34 | |
Under 13 League Division 8 | ||||
Ranelagh Gaels B |
14:30 | Whitehall Colmcille B |
Cathal Brugha Barracks GAA | |
Under 8 3 Team Group Y | ||||
Erin Go Bragh |
10:00 | Whitehall Colmcille |
Hunters Run Park | |
Under 8 3 Team Group Z | ||||
Whitehall Colmcille |
10:00 | St Sylvesters |
Ellenfield | |
Under 9 4 Team Group Y | ||||
Na Fianna A |
10:00 | Whitehall Colmcille |
St Mobhi Road | |
Monday 6th May | ||||
Go-Ahead Adult League Division 9 | ||||
Fingallians C |
19:30 | Whitehall Colmcille B |
Balheary | |
Wednesday 8th May | ||||
Go-Ahead Adult League Division 6 | ||||
Crumlin |
19:30 | Whitehall Colmcille |
Pearse Park | |
Monday 13th May | ||||
Go-Ahead Adult League Division 9 | ||||
Whitehall Colmcille B |
19:30 | Raheny B |
St Aidans CBS Collins Ave | |
Under 18 League Division 5 | ||||
Whitehall Colmcille |
19:30 | Craobh Chiaran |
Collins Avenue | |
Wednesday 15th May | ||||
Go-Ahead Adult League Division 6 | ||||
Na Fianna C |
19:30 | Whitehall Colmcille |
St Mobhi Road | |
Saturday 18th May | ||||
Under 15 League Division 5 | ||||
Whitehall Colmcille |
13:30 | St Sylvesters B |
Ellenfield | |
Under 15 League Division 11 | ||||
Templeogue Synge Street C |
13:30 | Whitehall Colmcille B |
Bushy Park | |
Under 12 Group 3 | ||||
Whitehall Colmcille |
13:00 | Naomh Mearnog |
Ellenfield | |
Under 12 Group 7 | ||||
Scoil Ui Chonaill |
13:00 | Whitehall Colmcille B |
Clontarf Road | |
Under 11 3 Team Group Y | ||||
Naomh Barrog |
13:00 | Whitehall Colmcille |
Pairc Barrog | |
Under 10 2 Team Group Y | ||||
St Peters |
12:00 | Whitehall Colmcille |
Ballyboughal | |
Sunday 19th May | ||||
Under 14 League Division 7 | ||||
Whitehall Colmcille |
13:00 | Beann Eadair |
Ellenfield | |
Under 14 League Division 12 | ||||
Whitehall Colmcille B |
13:00 | St Brigids C |
Ellenfield | |
Under 16 League Division 3 | ||||
Whitehall Colmcille |
16:30 | Fingallians |
Ellenfield | |
Under 13 League Division 1 | ||||
Whitehall Colmcille |
14:30 | Lucan Sarsfields |
Ellenfield | |
Under 13 League Division 8 | ||||
Whitehall Colmcille B |
14:30 | Man O War |
Ellenfield | |
Under 8 3 Team Group Y | ||||
Whitehall Colmcille |
10:00 | Raheny A |
Ellenfield | |
Under 8 3 Team Group Z | ||||
Raheny A |
10:00 | Whitehall Colmcille |
St Annes No 10 | |
Under 9 4 Team Group Y | ||||
Whitehall Colmcille |
10:00 | Na Fianna B |
Ellenfield |
CCC1
fixtures
Saturday 23rd March | ||||
---|---|---|---|---|
U8 Hurling Gp.1X (3 team) Northside | ||||
Whitehall Colmcille 1 |
10:30 | Naomh Mearnog 1 |
Ellenfield | |
U8 Hurling Gp.2Y (2 team) Northside | ||||
Whitehall Colmcille 2 |
10:00 | Round Towers (L) |
Cloghran | |
U9 Hurling Gp.1Y (3 team) Northside | ||||
Whitehall Colmcille |
11:00 | Trinity Gaels |
Cloghran | |
U10 Hurling Gp.1Y (3 team) All County | ||||
Ballyboden St Endas 1 |
12:15 | Whitehall Colmcille |
Sancta Maria | |
U10 Hurling Gp.2 (2 team) Northside | ||||
Whitehall Colmcille 2 (1 team) |
11:30 | St Vincents 2 |
Ellenfield | |
U11 Hurling Gp.1Y (3 team) All County | ||||
St Judes 1 |
10:00 | Whitehall Colmcille |
Tymon Park | |
U12 Hurling D Grading League Gp.3 | ||||
O Tooles 1 |
12:15 | Whitehall Colmcille 1 |
Blunden Drive | |
U12 Hurling F Grading League Gp.3 | ||||
Whitehall Colmcille 2 |
12:30 | Cabinteely |
Ellenfield | |
Saturday 6th April | ||||
U8 Football Gp.1X (3 team) Northside | ||||
Whitehall Colmcille 1 |
10:00 | Fingallians 2 |
Cloghran | |
U8 Football Gp.2 (2 team) Northside | ||||
Round Towers (L) |
10:00 | Whitehall Colmcille 2 |
Chapel Farm Drive | |
U9 Football Gp.1X (3 team) Northside | ||||
Naomh Mearnog 1 |
11:00 | Whitehall Colmcille |
Pairc Mearnog | |
U10 Football Gp.1Y (3 team) All County | ||||
Ballyboden St Endas 1 |
11:00 | Whitehall Colmcille 1 |
Sancta Maria | |
U10 Football Gp.2y (2 team) Northside | ||||
Whitehall Colmcille 2 |
11:00 | Round Towers (L) |
Ellenfield | |
U11 Football Gp.1X (3 team) All County | ||||
Whitehall Colmcille |
11:00 | Castleknock 1 |
Ellenfield | |
U12 Football C Grading League Gp.5 | ||||
St Brigids 2 |
12:15 | Whitehall Colmcille 1 |
Russell Park | |
U12 Football E Grading League Gp.2 | ||||
Ballyboden St Endas 4 |
12:15 | Whitehall Colmcille 2 |
Ballycullen | |
U12 Football F Grading League Gp.4 | ||||
Croi Ro Naofa |
12:15 | Whitehall Colmcille 3 |
Killinarden | |
Saturday 13th April | ||||
U8 Hurling Gp.1X (3 team) Northside | ||||
St Oliver Plunkett ER |
10:00 | Whitehall Colmcille 1 |
Martin Savage Park | |
U8 Hurling Gp.2Y (2 team) Northside | ||||
Wild Geese |
10:00 | Whitehall Colmcille 2 |
Oldtown | |
U9 Hurling Gp.1Y (3 team) Northside | ||||
Naomh Mearnog 1 |
11:00 | Whitehall Colmcille |
Pairc Mearnog | |
U10 Hurling Gp.1Y (3 team) All County | ||||
Whitehall Colmcille |
11:00 | St Sylvesters 1 |
Ellenfield | |
U10 Hurling Gp.2 (2 team) Northside | ||||
Round Towers (L) |
11:00 | Whitehall Colmcille 2 (1 team) |
Thomas Ashe Park | |
U11 Hurling Gp.1Y (3 team) All County | ||||
Whitehall Colmcille |
11:00 | St Vincents 1 |
Ellenfield | |
U12 Hurling D Grading League Gp.3 | ||||
Whitehall Colmcille 1 |
12:15 | Erin Go Bragh |
Ellenfield | |
U12 Hurling F Grading League Gp.3 | ||||
St Brigids 3 |
12:15 | Whitehall Colmcille 2 |
Russell Park | |
Saturday 20th April | ||||
U9 Football Gp.1X (3 team) Northside | ||||
Whitehall Colmcille |
11:00 | Na Fianna 2 |
Cloghran | |
U10 Football Gp.1Y (3 team) All County | ||||
Whitehall Colmcille 1 |
11:00 | Clontarf 2 |
Ellenfield | |
U10 Football Gp.2y (2 team) Northside | ||||
St Brendans |
11:00 | Whitehall Colmcille 2 |
Long Meadows | |
U11 Football Gp.1X (3 team) All County | ||||
St Sylvesters 1 |
11:00 | Whitehall Colmcille |
Bridgefield | |
U12 Football C Grading League Gp.5 | ||||
Whitehall Colmcille 1 |
12:15 | Shankill |
Ellenfield | |
U12 Football E Grading League Gp.2 | ||||
Whitehall Colmcille 2 |
12:15 | Ranelagh Gaels 2 |
Ellenfield | |
U12 Football F Grading League Gp.4 | ||||
Whitehall Colmcille 3 |
12:15 | Lucan Sarsfields 5 |
Ellenfield | |
Saturday 27th April | ||||
U8 Hurling Gp.1X (3 team) Northside | ||||
Whitehall Colmcille 1 |
10:00 | Na Fianna 2 |
Cloghran | |
U8 Hurling Gp.2Y (2 team) Northside | ||||
Whitehall Colmcille 2 |
10:00 | St Brigids 2 |
Cloghran | |
U9 Hurling Gp.1Y (3 team) Northside | ||||
St Sylvesters 2 |
11:00 | Whitehall Colmcille |
Malahide Castle | |
U10 Hurling Gp.1Y (3 team) All County | ||||
Whitehall Colmcille |
11:00 | Naomh Olaf 1 |
Ellenfield | |
U10 Hurling Gp.2 (2 team) Northside | ||||
Whitehall Colmcille 2 (1 team) |
11:00 | Craobh Chiarain |
Ellenfield | |
U11 Hurling Gp.1Y (3 team) All County | ||||
St Brigids 1 |
11:00 | Whitehall Colmcille |
Russell Park | |
U12 Hurling D Grading League Gp.3 | ||||
St Brigids 2 |
12:15 | Whitehall Colmcille 1 |
Russell Park | |
U12 Hurling F Grading League Gp.3 | ||||
Whitehall Colmcille 2 |
12:15 | O Dwyers 2 |
Ellenfield | |
Saturday 11th May | ||||
U8 Football Gp.1X (3 team) Northside | ||||
Naomh Fionnbarra |
10:00 | Whitehall Colmcille 1 |
John Paul Park | |
U8 Football Gp.2 (2 team) Northside | ||||
Whitehall Colmcille 2 |
10:00 | Na Dubh Ghall |
Cloghran | |
U9 Football Gp.1X (3 team) Northside | ||||
St Brigids 2 |
11:00 | Whitehall Colmcille |
Russell Park | |
U10 Football Gp.1Y (3 team) All County | ||||
Castleknock 1 |
11:00 | Whitehall Colmcille 1 |
Porterstown | |
U10 Football Gp.2y (2 team) Northside | ||||
Whitehall Colmcille 2 |
11:00 | Naomh Barrog 2 |
Ellenfield | |
U11 Football Gp.1X (3 team) All County | ||||
Whitehall Colmcille |
11:00 | Templeogue Synge Street 1 |
Ellenfield | |
Saturday 18th May | ||||
U8 Hurling Gp.1X (3 team) Northside | ||||
Erins Isle |
10:00 | Whitehall Colmcille 1 |
Finglas | |
U8 Hurling Gp.2Y (2 team) Northside | ||||
Castleknock 3 (1 team) |
10:00 | Whitehall Colmcille 2 |
Somerton | |
U9 Hurling Gp.1Y (3 team) Northside | ||||
Whitehall Colmcille |
11:00 | Na Fianna 1 |
Cloghran | |
U10 Hurling Gp.1Y (3 team) All County | ||||
Cuala 1 |
11:00 | Whitehall Colmcille |
Thomastown | |
U10 Hurling Gp.2 (2 team) Northside | ||||
O Tooles |
11:00 | Whitehall Colmcille 2 (1 team) |
Blunden Drive | |
U11 Hurling Gp.1Y (3 team) All County | ||||
Whitehall Colmcille |
11:00 | Cuala 1 |
Ellenfield |
CCC2
fixtures
Saturday 23rd March | ||||
---|---|---|---|---|
U13 Football Grading League Div.5 | ||||
Whitehall Colmcille A |
13:30 | Clanna Gael-Fontenoy A |
Ellenfield Park | |
U13 Football Grading League Div.15 | ||||
Bye |
13:30 | Whitehall Colmcille B |
Bye | |
U14 Football A Phase One Gp.A | ||||
Whitehall Colmcille A |
15:00 | Ballyboden St Endas A |
Ellenfield Park | |
U14 Football E Phase One Gp.A | ||||
Scoil Ui Chonaill |
15:00 | Whitehall Colmcille B |
St Annes 22 | |
U14 Football H Phase One Gp.C | ||||
Tyrrelstown |
15:00 | Whitehall Colmcille C |
Tyrrelstown | |
U16 Football League Div.3 | ||||
Whitehall Colmcille A |
15:00 | O Tooles |
St Aidans School | |
U16 Football League Div.10 | ||||
Bye |
15:00 | Whitehall Colmcille B |
Bye | |
Sunday 24th March | ||||
U15 Football Feile Div.4 Gp.B | ||||
Cuala A |
12:00 | Whitehall Colmcille |
Thomastown | |
Tuesday 2nd April 2024 | ||||
Whitehall Colmcille |
18:30 | St Kevin-Killians |
Ellenfield Park | |
Saturday 6th April | ||||
U13 Hurling Grading League Div.5 | ||||
Kevins HC |
14:00 | Whitehall Colmcille A |
Dolphin Park | |
U13 Hurling Grading League Div.13 | ||||
Na Fianna C |
14:00 | Whitehall Colmcille B |
Albert College Park | |
U14 Hurling A Phase One Gp.A | ||||
Ballyboden St Endas A |
15:30 | Whitehall Colmcille A |
Cherryfield | |
U14 Hurling F Phase One Gp.A | ||||
Crumlin |
15:30 | Whitehall Colmcille B |
Pearse Park | |
U16 Hurling League Div.4 | ||||
Whitehall Colmcille |
15:00 | Faughs |
St Aidans School | |
Sunday 7th April | ||||
U15 Hurling Feile Div.3 Gp.A | ||||
Whitehall Colmcille |
11:30 | Cuala A |
Ellenfield Park | |
Saturday 13th April | ||||
U13 Football Grading League Div.5 | ||||
St Marys S A |
14:00 | Whitehall Colmcille A |
Rathcoole Park | |
U13 Football Grading League Div.15 | ||||
Whitehall Colmcille B |
14:00 | Ballymun Kickhams B |
Ellenfield Park | |
U14 Football A Phase One Gp.A | ||||
Fingallians A |
15:30 | Whitehall Colmcille A |
HolyWell | |
U14 Football E Phase One Gp.A | ||||
Whitehall Colmcille B |
15:30 | Naomh Fionnbarra |
Ellenfield Park | |
U14 Football H Phase One Gp.C | ||||
Whitehall Colmcille C |
15:30 | Fingallians C |
Ellenfield Park | |
U16 Football League Div.3 | ||||
Cuala A |
15:30 | Whitehall Colmcille A |
Shanganagh Park | |
U16 Football League Div.10 | ||||
Whitehall Colmcille B |
15:30 | Ballinteer St Johns C |
St Aidans School | |
Saturday 20th April | ||||
U13 Hurling Grading League Div.5 | ||||
Whitehall Colmcille A |
14:00 | Erin Go Bragh |
Ellenfield Park | |
U13 Hurling Grading League Div.13 | ||||
Whitehall Colmcille B |
14:00 | Ranelagh Gaels |
Ellenfield Park | |
U14 Hurling A Phase One Gp.A | ||||
Castleknock A |
15:30 | Whitehall Colmcille A |
Porterstown | |
U14 Hurling F Phase One Gp.A | ||||
Clontarf B |
15:30 | Whitehall Colmcille B |
St Annes 19 | |
U16 Hurling League Div.4 | ||||
Whitehall Colmcille |
15:30 | Naomh Fionnbarra |
St Aidans School | |
Thursday 25th April | ||||
U16 Football League Div.3 | ||||
Whitehall Colmcille A |
19:00 | Ballymun Kickhams |
St Aidans School | |
U16 Football League Div.10 | ||||
Naomh Olaf B |
19:00 | Whitehall Colmcille B |
Pc Ui Bhriain | |
Saturday 27th April | ||||
U13 Hurling Grading League Div.5 | ||||
Castleknock B |
14:00 | Whitehall Colmcille A |
Porterstown | |
U13 Hurling Grading League Div.13 | ||||
Naomh Barrog B |
14:00 | Whitehall Colmcille B |
St Annes 13 | |
U14 Hurling A Phase One Gp.A | ||||
Whitehall Colmcille A |
15:30 | Kilmacud Crokes A |
Ellenfield Park | |
U14 Hurling F Phase One Gp.A | ||||
Whitehall Colmcille B |
15:30 | Naomh Barrog B |
Ellenfield Park | |
Saturday 11th May | ||||
U16 Hurling League Div.4 | ||||
Naomh Mearnog |
15:30 | Whitehall Colmcille |
Pairc Mearnog | |
Thursday 16th May | ||||
U16 Football League Div.3 | ||||
Fingal Ravens |
19:30 | Whitehall Colmcille A |
Rolestown |
CAMOGIE
fixtures
Sunday 24th March | ||||
---|---|---|---|---|
U18 Div 4 League | ||||
Cuala B |
10:30 | Whitehall Colmcille A |
Cuala | |
Tuesday 26th March | ||||
U16 Div 2 League | ||||
Clontarf A |
18:30 | Whitehall Colmcille A |
Clontarf | |
Saturday 30th March | ||||
U15 Div 4 League | ||||
BYE |
14:00 | Whitehall Colmcille A |
BYE | |
Sunday 31st March | ||||
U14 Div 4 League | ||||
Whitehall Colmcille A |
14:30 | CBC A |
Whitehall Colmcille | |
U13 Group 2 League | ||||
Whitehall Colmcille A |
13:00 | Faughs/Celtic A |
Whitehall Colmcille | |
U13 Group 10 League | ||||
Naomh Maur B |
13:00 | Whitehall Colmcille B |
Naomh Maur | |
Friday 12th April | ||||
U16 Div 2 League | ||||
Whitehall Colmcille A |
19:00 | Crumlin A |
Whitehall Colmcille | |
Saturday 13th April | ||||
U15 Div 4 League | ||||
Whitehall Colmcille A |
14:00 | Naomh Maur A |
Whitehall Colmcille | |
U12 2 Team Group 2 | ||||
St Finians |
13:00 | Whitehall Colmcille |
St Finians | |
U11 4 Team Group | ||||
Whitehall Colmcille (3T) & Setanta (1T) |
13:00 | Naomh Mearnog |
Whitehall Colmcille | |
U10 2 Team Group 2 | ||||
Whitehall Colmcille |
12:00 | Erins Isle |
Whitehall Colmcille | |
Sunday 14th April | ||||
U14 Div 4 League | ||||
Skerries Harps A |
14:30 | Whitehall Colmcille A |
Skerries Harps | |
U13 Group 2 League | ||||
Naomh Maur A |
13:00 | Whitehall Colmcille A |
Naomh Maur | |
U13 Group 10 League | ||||
Whitehall Colmcille B |
13:00 | Na Gaeil Oga B |
Whitehall Colmcille | |
Saturday 27th April | ||||
U12 2 Team Group 2 | ||||
Whitehall Colmcille |
13:00 | St Oliver Plunketts ER |
Whitehall Colmcille | |
U11 4 Team Group | ||||
Naomh Brid |
13:00 | Whitehall Colmcille (3T) & Setanta (1T) |
Naomh Brid | |
U10 2 Team Group 2 | ||||
St Kevins Killians |
12:00 | Whitehall Colmcille |
St Kevins Killians | |
Sunday 28th April | ||||
U16 Div 2 League | ||||
Whitehall Colmcille A |
16:00 | Castleknock A |
Whitehall Colmcille | |
Saturday 11th May | ||||
U15 Div 4 League | ||||
Commercials A |
14:00 | Whitehall Colmcille A |
Commercials | |
U12 2 Team Group 2 | ||||
Thomas Davis |
13:00 | Whitehall Colmcille |
Thomas Davis | |
U11 4 Team Group | ||||
Whitehall Colmcille (3T) & Setanta (1T) |
13:00 | Na Fianna |
Whitehall Colmcille | |
U10 2 Team Group 2 | ||||
Whitehall Colmcille |
12:00 | Trinity Gaels |
Whitehall Colmcille | |
Sunday 12th May | ||||
U14 Div 4 League | ||||
Whitehall Colmcille A |
14:30 | Trinity Gaels A |
Whitehall Colmcille | |
U13 Group 2 League | ||||
Whitehall Colmcille A |
13:00 | Clontarf A |
Whitehall Colmcille | |
U13 Group 10 League | ||||
St Oliver Plunketts ER B |
13:00 | Whitehall Colmcille B |
St Oliver Plunketts ER |
Photos
whitehall-colmcilleYoutube
whitehall-colmcille© 2023 Whitehall Colmcille GAA. Website Sponsored by Sportlomo.